OÚ JESENICE

Kontaktujte nás
241 021 715

Změna pravidel diskusního fóra 25. 11. 2014, přečtěte si nová pravidla.

Vítejte,
můžete se přihlásit nebo registrovat.    Nepamatujete si heslo?
DolůStránka: 1234567
Téma: cyklostezka/stezka pro chodce a cyklisty
#481
Re: cyklostezka/stezka pro chodce a cyklisty Před 3 rok, 7 měsíce  
Dobrý den!
Po deštích došlo na některých místech k naplavení zeminy (jak se dalo předpokládat...), především pak v často diskutované zatáčce. Doufám, že budete špatně odvedenou práci na stezce reklamovat! (Zmíněná zatáčka totiž ještě mnohem nebezpečnější, jelikož cyklistovi bahno v ostré zatáčce podkluzuje a bruslaři se zde navíc zasekávají kameny mezi kolečka...)
Kateřina

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#483
Re: cyklostezka/stezka pro chodce a cyklisty Před 3 rok, 7 měsíce  
Vážená paní Svobodová,
již nyní pracujeme na projektech dalších cyklostezek, které bychom chtěli v příštím roce a v roce 2014 zrealizovat. Jedná se o stezku pro pěší a cyklisty propojující Zdiměřice s Hrnčířemi, čímž bychom vyřešili i propojení částí naší obce Zdiměřice - Drazdy. Rovněž bychom rádi propojili nejen pro děti zcela bezpečnou trasou lokalitu kolem jesenické školy s přírodně rekreačními oblastmi kolem Průhonického parku, tj. směrem na Zdiměřice s čerstvě otevřenou páteřní cyklostezkou podél Průhonického parku a jejím prostřednictvím pak dále na Průhonickou a Šeberovsko-Hrnčířskou síť stezek. V budoucnu bychom rádi síť našich cyklostezek napojili v západním směru přes Zlatníky – Hodkovice na síť dolnobřežanskou a v neposlední řadě propojili i Horní Jirčany s Jesenicí. Nyní pracujeme na vyřešení majetkoprávních vztahů u potřebných pozemků pro realizaci těchto záměrů. Průběžně bude na území jesenických obcí probíhat značení cyklotras – tj. tras vedených po stávajících místních komunikacích, které logicky navazují na otevírané cyklostezky.
Pavel Smutný, starosta
Pavel Smutný

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#489
Re: cyklostezka/stezka pro chodce a cyklisty Před 3 rok, 7 měsíce  
Dobry den,

a neuvazujete udelat to co slibuji vsichni jiz nekolik let, a to chodnik pres pole plne repky, ktery spoji Zdimerice z ulice Albatrosova do Jesenice (sklady pobliz skoly), ktery by tak umoznil rychle spojeni skolakum do skoly a seniorum napr. na postu nebo do lekarny.

Myslim, ze toto spojeni by privitali vsichni odriznutych Zdimeric. Skolaci se odsud musi vlmi velmi slozite dostavat do skoly v Jesenici a bez auta takrka nemozne. navic slavny skolni autobus je opravdu k nicemu, jelikoz jezdi z druheho konce Zdimeric a ke skole jezdi opravdu pozde a o ceste zpt nema cenu ani mluvit.

Ty radoby zemedelce, kteri pestuji repku bych nepodporoval, navic stejne mam pocit, ze tam je cast pole obce, nebo se pletu?

dekuji za odpoved
Rados

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#491
Re: cyklostezka/stezka pro chodce a cyklisty Před 3 rok, 7 měsíce  
Vážený pane Radosi,
jak vyplývá z mého příspěvku výše uvedeném "Rovněž bychom rádi propojili nejen pro děti zcela bezpečnou trasou lokalitu kolem jesenické školy s přírodně rekreačními oblastmi kolem Průhonického parku, tj. směrem na Zdiměřice s čerstvě otevřenou páteřní cyklostezkou podél Průhonického parku a jejím prostřednictvím pak dále na Průhonickou a Šeberovsko-Hrnčířskou síť stezek.", máme propojení Zdiměřic s jesenickou školou v letech 2013 - 2014 v plánu.
Jak jsem se přesvědčil, je školní autobus školáky hojně využívaný. Školní autobus odjíždí ze zastávky Jesenice, Zdiměřice v 7:37 s příjezdem Jesenice, Mladíkov v 7:39. V odpoledních hodinách jezdí školní autobus přímo od školy v 13:03, 14:03, 15:03 a dále autobus 327 s odjezdem z Jesenice 15:44, 16:44, 17:44, 18:54 směr Kocanda, Osnice, Zdiměřice, Praha.

S úctou,
Pavel Smutný, starosta
Pavel Smutný

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#524
Re: cyklostezka/stezka pro chodce a cyklisty Před 3 rok, 7 měsíce  
Dobrý den!
Zajímalo by mne, jak hluboké budou základy úseku cyklotrasy na Rozkoš. Zatímco úsek směr Kocanda a Osnice má tak půlmetru hluboké základy, směrem na Rozkoš byla provedena pouze skrývka a nyní je již povrch uválcovaný (v hloubce nějakých 10-20 cm). To se mi zdá jako dost nepoměr. Zde v polích je jisté časté přejíždění traktorů a podemílání vodou, takže hlubší základy bych čekal práve zde. Bude se hloubení pořádných základů pokračovat?
Také bych chtěl vědět, jak si jako představujete, že budeme chodit, když k parku jiná cesta než polem nevede? K námi vyšlapané cestě polem (vyšlapáváme ji každoročně - o několik metrů dál než povede oficiálně stezka) byla umístěna značka zákazu vstupu a vjezdu a po námi vyšlapané cestě teď jezdí stavební technika. Vím, že cestičku si vyšlapáváme nedovoleně na cizím pozemku, ale i tak nechápu, jak je možné, že ji nyní mohou používat stroje a mohou tam dát výše uvedené značky.
Díky za odpovědi.
Tomáš z Rozkoše

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
#532
Re: cyklostezka/stezka pro chodce a cyklisty Před 3 rok, 7 měsíce  
Vážený Tomáši z Rozkoše,
dnes by mělo proběhnout měření únosnosti pláně a v případě kladného vyjádření geologa již bude probíhat krok č. 2 - tzv. vápnění. Tedy v případě kladného vyjádření geologa se více do hloubky nepůjde. Na cyklostezce jsou projektované přejezdy pro zemědělskou techniku, není možné ji přejíždět v libovolném místě. Konstrukce ložných vrstev bude v místech pro přejezd techniky tomuto uzpůsobená. Trasa u Průhonického parku vedla místy "korytem potoka", zde muselo být dostatečné odvodnění a dostatečné ložné vrstvy. Na pláni byla sejmuta ornice rovněž cca 20 - 30 cm.
Stavební firma Dálniční stavby Praha, která je dodavatelem této stavby si vyřídila dočasné zábory pozemků nutných k provedení stavby. Proto předpokládám, že takové pozemky stroje využívají a tyto pozemky jsou tímto součástí staveniště, na které je z bezpečnostních důvodů nepovolaným vstup zakázán. Stavba potrvá ještě cca 1 měsíc. Předem děkuji za pochopení nutných omezení v souvislosti s předmětnou stavbou.

S úctou,
Pavel Smutný, starosta
Pavel Smutný

Administrátor zakázal anonymní příspěvky.
 
NahoruStránka: 1234567

Kontakt

Obecní úřad Jesenice
Budějovická 303
252 42 Jesenice
tel: 241 021 710
fax: 241 021 712
ou@oujesenice.cz

hodiny pro veřejnost:
Po - 08:00-12:00, 13:00-17:30
St - 08:00-12:00, 13:00-17:30