OÚ JESENICE

Kontaktujte nás
241 021 715

image
JESENICE – největší obec v České republice    Nejčastěji vyhledávané články a aktuální informace o dění v Jesenici:                 =NOVINKY Z ÚŘADU=    = AKCE A UDÁLOSTI=    =NOVINKY Z JESENICE=          
Všechny články

Novinky z Jesenice

36Vážení občané,

argaiv1317

dovolte nám poskytnout informace od Českého statistického úřadu ohledně šetření týkajícího se životních podmínek v domácnostech, které bude probíhat od 6.2. do 5.6. Více v přiloženém dokumentu ZDE

karneval a průvod 

Vážení občané,

již v sobotu 6.2.2016 nás čeká Masopustní veselí na které jste všichni srdečně zváni!!!Těšit se můžete na masopustní průvod, masopustní karneval, zabijačkové hody a krásnou masopustní výstavu dětských prací v kapli sv. Prokopa. Těšíme se na Vaše krásné masky a maškary, které odměníme ve Společenském centru během dětského karnevalu. Po rozkliknutí celého článku najdete trasu průvodu.

electrical-pylon-1529398Vážení občané,

dovolte nám vás informovat o přerušení dodávky elektrického proudu dne 9., 10., 11.  a 12. února. Podrobný seznam všech ulic, kterých se tato odstávka týká, najdete ZDE

tužkaVážení občané,

Krajský úřad Středočeského kraje oznamuje, že byl zpracován Návrh zprávy o uplatňování Zásad územního rozvoje Středočeského kraje v uplynulém období (únor 2012 - leden 2016). Dokument k nahlédnutí ZDE

propisky cerveneVážení občané,

Rada města Jesenice usnesením č.033/16-R02 ze dne 12.01.2016 schválila Zásady pro poskytování dotací na spolkovou činnost z rozpočtu města Jesenice. Žádosti je možné podat do 15.02.2016. Veškeré potřebné dokumenty naleznete na webových stránkách www.oujesenice.cz v sekci Dokumenty – Dotace pro spolkovou činnost z rozpočtu města Jesenice nebo ZDE

diteVážení rodiče nově narozených děťátek,

v druhé polovině března 2016 plánujeme další obřad vítání jesenických občánků. Pokud se tohoto obřadu budete chtít s Vaším maličkým zúčastnit, pozvánku na konkrétní termín Vám zašleme po obdržení vyplněného a podepsaného souhlasu se zpracováním osobních údajů (pokud jste jej již na MěÚ Jesenice předali, není třeba dodávat znovu). Při obřadu budou přivítáni noví občánci s trvalým pobytem v Jesenici, Horních Jirčanech, Osnici, Kocandě a ve Zdiměřicích max. do 18 měsíců věku, kteří se vítání nezúčastnili již v předchozích termínech.

poznámkyVážení občané,

dáváme vám k nahlédnutí dokument týkající se kritérií přijímání dětí k předškolnímu vzdělávání do mateřské školy Jesenice, V Úvoze 344. Termín: 23. února 2016. Podrobné podmínky a další informace nalezente v dokumentu ZDE. Stejný termín platí i k zápisu do MŠ Kamarád, Vestecká 1300. Detaily najdete v dokumentu ZDE . Oba dva dokumenty nalezente pod odkazem ÚŘEDNÍ DESKA - Dokumenty vnějších subjektů.

rákosníček 2Vážení občané,

přinášíme vám informace o změnách v ceníku Průhonického parku, který je platný od 1. ledna 2016. Celoroční vstupenky platí 1 rok (365dní) od data vydání. Nabitá karta funguje již tentýž den u hlavního vstupu a u ostatních vstupů až od druhého dne nabití. Čipovou kartu si lze zakoupit zprostředkovaně na městském úřadě Jesenice - Michaela Jindrová - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 226 805 936. Nebo přímo v pokladně parku, kde bude po předložení občanského průkazu poskytnuta sleva. Ceník s vyobrazenou cenou naleznete ZDE

water-1329581Vážení občané,

přestože se cena vodného a stočného v řadě okolních měst a obcí zvyšuje a z údajů Sdružení oboru vodovodů a kanalizací vyplývá, že se letos v Česku zdražilo v průměru o 2 až 2,5%, zůstává pro naše občany v roce 2016 stále platná cena za kubík vodného 29,69 Kč včetně DPH a kubík stočného 39,67 Kč včetně DPH.

50Vážení občané,

Na úřední desce MěÚ Jesenice je zveřejněn seznam nedostatečně identifikovaných vlastníků nemovitostí dle katastrálního zákona. Seznam bude sejmut z úřední desky 18. 3. 2016, jak z fyzické, tak i z elektronické. Doporučujeme se s ním seznámit a v případě, kdy jste schopni vlastníka identifikovat, tak nám tuto informaci sdělte osobně či písemně (i emailem: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ) nebo kontaktujte přímo tohoto vlastníka nebo jeho dědice. V případě dotazů kontaktujte pracovníky sekretariátu starostky a členů rady MěÚ Jesenice (tel.č. 241 021 710), kteří Vám v této věci poradí.

dotazVážení občané,

víte, jak má sběrný dvůj otevřeno v zimních měsících? Pokud ne, stačí kliknout na odkaz ZDE

popelnice cervenaVážení občané,

prosíme o zhlédnutí novinek v sekci: Obecně závazné vyhlášky. Konkrétné té týkající se poplatků za komunální odpad. Více naleznete ZDE

barevne ruceVážení občané,

přinášíme vám informace z MC Pohádka. Více po rozkliknutí článku.

pozor 2Vážení občané,

od čtvrtka 31.12.2015 19:00 do pátku 01.01.2016 03:00 upozorňuje ČHMÚ na ledovku s nízkým stupněm nebezepčí. Kolem mohutné tlakové výše nad severovýchodní Evropou k nám bude proudit studený vzduch od severovýchodu až východu. Ve čtvrtek 31.12. večer bude  zároveň postupovat z Německa k východu okluzní fronta doprovázená občasným sněžením a zejména na západě i mrznoucími srážkami.

zavreno 1Vážení občané,

Dnes 30.12.2015 od 12:00 hod. a 31.12.2015 (celý den) bude z technických důvodů Městský úřad uzavřen.Děkujeme za pochopení.

30Vážení občané,

již v minulosti jsme vás informovali, že město Jesenice uzavřelo s Botanickým ústavem a se Správou Průhonického parku dohodu, v jejímž rámci je návštěvníkům, kteří mají trvalý pobyt na území obce Jesenice, poskytnuta sleva 30% z ceny při zakoupení ročních vstupenek. Tento rok tomu není jinak. Čipovou kartu si lze zakoupit zprostředkovaně na městském úřadě Jesenice - Michaela Jindrová - Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript , tel. 226 805 936. Nebo přímo v pokladně parku, kde bude po předložení občanského průkazu poskytnuta sleva. Platnost karty je 365 dní ode dne jejího zakoupení. Ceny vstupeného najdete ZDE

 

5Vážené občané,

nabízíme k nahlédnutí dokument se soubory připomínek k 2. aktualizaci Zásad územního rozvoje (ZÚR) Středočeského kraje. Dokument k nahlédnutí ZDE.

zavreno 1Vážení občané,

z důvodu čerpání dovolené bude 30. 12. 2015 městská knihovna Jesenice uzavřena. Dnes 29. 12. 2015 je městská knihovna otevřena pouze do 12:00.Děkujeme za pochopení.

bumVážení spoluobčané,

připomínáme existenci obecně závazné vyhlášky č. 1/2013 omezující používání zábavní pyrotechniky v Jesenici a žádáme o její dodržování.
Dle čl. I této vyhlášky je zakázáno používání zábavní pyrotechniky v zastavitelných a zastavěných plochách území obce Jesenice dle platného Územního plánu obce Jesenice, vyjma kalendářních dnů 31 prosince od 20:00 do 24:00 hod. a 1. ledna od 00:00 do 02:00 hod. a dne 30. dubna od 20:00 do 24:00 hod.

yorkVážení občané,

s blížícími se vánočními svátky je v Jesenici/Zdiměřicích/Osnici nalezeno čím dál více psů. Neznáte jejich majitele? Více po rozkliknutí článku. Majitelé labradora i ovčáka se našli. Nyní jen yorkšírský teriér.

rsz vanocni turnaj stupne vitezuVážení občané,

přípravy na vánoční turnaj o poslední zlaté Adventní neděli byly krátké a hektické, protože rozhodnutí o jeho uspořádání padlo jen 10 dnů před samotným termínen konání. A to ve chvíli, kdy jsme konečně dostali vlastní mantinely a našli alespoň trochu přijatelný volný termín v nabitém kalendáři předvánočních akcí pořádáných v jesenické školní tělocvičně. Určitě bychom si všichni určitě více užili florbalových radovánek, kdybychom na to měli celý den, ale i za ony 3 hodiny jsme uspokojili celkem 62 hráčů, kteří si na turnaji zahráli a protáhli si tak svá těla, jež budou muset v následujících dnech odolávat mohutnému náporu kalorií všeho druhu.

50Vážení občané,

prosíme omluvte výpadek elektřiny ve Zdiměřicích. Na jeho odstranění intenzivně pracujeme. Děkujeme za pochopení.

chodnik 1Vážení občané,

na několika místech chodníku podél ulice Říčanské (přechody přes Průmyslovou a Na Ochoze) byly instalovány upravené obrubníky se sníženou nájezdní plochou. Ty původní totiž léta znepříjemňovaly život matkám s kočárky, seniorům nebo vozíčkářům.
Podobný dlouholetý problém trápil obyvatele Osnice, kteří se potýkali s velkou kaluží u stanice autobusu u osnického hřbitova. "Výměnou podloží chodníku louže zmizela a občané se už nemusí obávat, že je při čekání na spoj do města čeká sprška od každého projíždějícího auta. Pro někoho drobnosti, pro někoho dennodenní nepříjemnost, tak zas o jednu míň," říká radní Alexandra Kocková.

kalendarVážení občané,

22. - 23. prosince bude mít MÚ otevřeno od 8.00 do 12.00. Na Štědrý den 24. 12., a dále pak 25. 12. bude zavřeno. Na úřad se opět můžete dostavit 28.12., konkrétně od 8:00 – 12:00  a v odpoledních hodinách 13:00 – 17:30. Bude pro vás otevřena i pokladna a podatelna -  8:00 – 12:00 a 13:00 – 18:00. Další dny: 29. - 30.12. -  8:00 – 12:00 - mimořádné úřední hodiny. 31.12. - zavřeno, 1.1. 2016 - zavřeno, 4.1. 2016 - úřad: 8:00 – 12:00 a 13:00 – 17:30, pokladna a podatelna: 8:00 – 12:00 13:00 – 18:00. Kalendář ke stažení ZDE. Dne 23.12. bude knihovna městského úřadu uzavřena.

voda kohoutekVážení občané,

Pražská plynárenská, a.s. ve spolupráci s MÚ Jesenice nabízí odběratelům zemního plynu novou službu - tzv. „mobilní obchodní kancelář", jejímž prostřednictvím si stávající i potenciální zákazníci Pražské plynárenské,a.s. mohou vyřídit záležitosti, související s odběrem zemního plynu bez návštěvy kontaktních míst v Praze 2 a 4.

37Vážení občané města Jesenice,

Zde si můžete přečít vyjádření Koalice města   Jesenice.

 

hristeVážení občané,

s radostí vám oznamujeme, že parková úprava kolem dětského hřiště v Horních Jirčanech byla dokončena. Bývalý nevábný kout se proměnil na přátelské místo, kde mohou trávit volný čas celé rodiny. Naleznete zde lavičky a posilovací prvky pro dospělé. Okolí pak dotváří nová asfaltová cestička. Připraveny jsou také nádoby na jarní výsadbu. Samotné dětské hřiště pak nabízí vyžití především pro ty nejmenší a přilehlé volnočasové hřiště může využívat kdokoliv pro řadu sportovních aktivit jako florbal apod. 

rsz img 2388"Vážení občané,

v prvním prosincovém týdnu dostali obyvatelé ulic Chrpová a Ke Studni v Horních Jirčanech první dárek pod stromeček v podobě lamp veřejného osvětlení. A že se na ně načekali. Dnes si mohou společně se Svěrákem a Uhlířem také konečně pobrukovat: Dnes je ten slavný den, kdy k nám byl přiveden elektrický proud, střídavý, střídavý...", sdělila radní Alexandra Kocková. 

pasVážení občané,

v souvislosti s novelou zákona o občanských průkazech a zákona o cestovních dokladech bude ve dnech 24. - 31. prosince probíhat odstávka systému. Na MěÚ Černošice v Podskalské je poslední možný den podání středa 23.12.2015 do 12.00 hod. Od roku 2016 lze požádat i o cestovní pas na kterémkoliv úřadě, tak jako je tomu u občanských průkazů.Vydání rychlého cestovního pasu už nebude možné na počkání. Bude se rovněž vyrábět v tiskárně (platnost 10 let, cena 4 000,-Kč, výroba cca 6 - 7 dnů). Informace k nahlédnutí ZDE

zvon 1Vážení občané,

zvonařský mistr Michal Votruba, autor zvonů Betlémské kaple, odlévá pro město Jesenici kopii vzácného zvonu, který byl nalezen při obnově zdiměřické zvoničky. Kopie bude slavnostně zavěšena do zvoničky na zlatou neděli 20. prosince ve 14. 30 hod. Farář Lubomír Polinský z Jílového zvoničku se zvonem vysvětí. Místní občané připravují pro tuto příležitost malé občerstvení. Všichni jste srdečně zváni.

rsz 1rsz vytahVážení občané,

nově byl ve zdravotnickém zařízení, v budově na Budějovické č. 4, vybudován výtah. "V minulosti se na něj jaksi zapomnělo a tak jsme nyní rádi, že pomůže jak starším, tak imobilním občanům dostat se pohodlně do vyšších pater budovy," říká radní Alexandra Kocková.

JeseniceVážení občané,

na bronzovou neděli patřilo společenské centrum na Městském úřadě čertovským "rejdům", které naštěstí krotil svatý Mikuláš v doprovodu krásného anděla. Členové školské komise připravili řadu her a kreativních dílniček pro naše nejmenší, aby jim odpoledne rychleji ubíhalo. Poděkování patří i oběma městským školkám, MŠ V Úvoze i MŠ Kamarád a dále Sunny Canadian School, jejichž zástupci odvedli pořádný díl při práci s dětmi.

15Vážení občané,

nabízíme vám k přečtení nový Informační zpravodaj PID, ve kterém se dočtete o trvalých změnách PID od 13. 12. 2015 nebo o Čertohráčku. Dále pak o předvánočním posílení MHD a také o vánočním provozu PID. Pro otevření klikněte ZDE

logoVážení občané,

dovolujeme si vás pozvat na zasedání Zastupitelstva města Jesenice, které se bude konat ve čtvrtek dne 10. prosince 2015 od 19. hodin v zasedací místnosti - v prvním patře Městského úřadu Jesenice. Více po rozkliknutí článku nebo v sekci Samospráva – zastupitelstvo – pozvánky.

rsz vysvěcení kaple 2Vážení občané,

původně zděná zvonička s dřevěným vrškem postavená v roce 1850 se na první adventní neděli přeměnila na kapličku, která bude místním sloužit k různým akcím.

V neděli 29. listopadu 2015 se jeseničtí obyvatelé sešli v centru Jesenice, aby společně s farářem Lubomírem Polínským vysvětili zdejší nově zrekonstruovanou kapličku. „Nerada říkám, že tato kaplička je obnovena, neboť pro mě je spíše znovuzrozena. Vy, kteří tu nyní stojíte, určitě pamatujete, jak v minulosti vypadala a že sloužila rybářskému spolku jako sklad. Je mi obrovskou ctí vás nyní přivítat v tomto nádherném prostoru v tak příhodném čase, jakým advent je," řekla při úvodním slovu starostka Jesenice Radka Vladyková (ANO).

patrikVážení občané,

město Jesenice pořádá sbírku pro nemocného Patrika. Chlapec trpí Duchenneovou svalovou dystrofií. Jedná se o progresivní svalové onemocnění výrazně zkracující život, při kterém dochází k úbytku svalové hmoty. Sbírka trvá až do neděle 6. prosince 2015, kdy následně bude ukončena po „Mikulášské". Pokud i Vy budete mít zájem přispět na chlapcovu léčbu, která je velmi nákladná a nehrazena zdravotní pojišťovnou, můžete tak učinit buď na MÚ, kde je umístěna jedna pokladnička, nebo v JAPA, kde je další. Děkujeme.

seniorské odpoledne 28. 11. 2015

Vážení občané,

každý rok připravuje Sociální komise města Jesenice předvánoční setkání seniorů a nejinak tomu bylo i tento rok. „Letos se odehrálo v sobotu 28. listopadu a bylo snad nejhezčí, jaké pamatuji," říká předsedkyně komise Zdeňka Pašková. Pravidelný program tanečního dýchánku obohatila tentokrát tombola. Jako vždy bylo připraveno výborné občerstvení a hudební doprovod lákal k tanci od prvních chvil.

popelnice cervenaVážení občané,

s ohledem na příznivé počasí proběhne v úterý 1. prosince 2015 mimořádný svoz 120l a 240l popelnic na bioodpad. Svoz je v rámci letošního poplatku za bioodpad. Uvedené datum je opravdu posledním svozovým dnem tohoto odpadu pro letošní rok.

rsz caveman plakat a3  timeVážení občané,

máte rádi kvalitní humor? Chcete si po vánočním shonu odpočinout, či přemýšlíte čím obdarovat vaše blízké? V pondělí 18. ledna 2016 od 19:00 uvedeme v SC Jesenice divadelní představení Caveman a věřte, že o smích nebude nouze. Lístky jsou v prodeji od 30. listopadu 2015 na podatelně MÚ Jesenice. Více o představení na www.caveman.cz

rsz deti si budou hrat a zaroven vzdelvavat 3Vážení občané,

v Jesenici se v pondělí 23. listopadu 2015 slavnostně otevřely zrekonstruované zahrady v místních mateřských školkách. MŠ Kamarád a MŠ Jesenice přivítaly děti novými hracími prvky v přírodním stylu, které mají rozvíjet nejen jejich fantazii, ale připravit je třeba i na budoucí povolání.

„Jsem ráda, že jsme dokončili poměrně náročný projekt, na který jsme získali od Státního fondu životního prostředí dotaci ve výši více jak devadesát procent z celkové částky.

Obrázek pod textVážení občané,

v současné době probíhá na našem území ve vybraných úsecích údržba koryta Jesenického a Osnického potoka, která potrvá do začátku prosince. Údržbu provádí správce toku, Povodí Vltavy, s. p. - závod Dolní Vltava, na žádost města Jesenice a občanů. Hlavním účelem akce je umožnění průtoku a oprava koryt toků, zejména prořezání břehových porostů, vyřezání křovin, pokácení nebezpečných stromů, odtěžení sedimentu a opětovné vyskládání vymletých betonových desek.

logoVážení občané,

město Jesenice vyhlašuje konkurzní řízení na funkci ředitele/ředitelky ZŠ, MŠ, ZUŠ Jesenice. Podrobnosti se dozvíte pod odkazem Úřední deska - Volná pracovní místa nebo zde pod příspěvkem.

stromecekVážení občané,

zveme vás v neděli 29. listopadu 2015 do parčíku naproti poště, kde se uskuteční ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Zároveň zde vystoupí i děti z místních škol a zájmových sdružení, které zazpívají, zahrají a zatančí. Celý program začíná ve 14:30.

Těšit se můžete na ZŠ a ZUŠ Jesenice, MŠ V Úvoze, MŠ Kamarád, Sunny Canadian, TS Hazard, ČSOP Letokruh Jesenice a školičku U Oveček.Během programu dojde k vysvěcení kapličky, které se ujme Mgr. Lubomír Polínský, který je farářem Církve československé husitské v Jílovém u Prahy. Na závěr celého programu nás čeká rozsvícení vánočního stromu, kterého se ujmou zástupci radnice. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pokud se rozhodnete na akci dopravit vlastním vozem, využijte parkování u školy či Alberta atd. Na správné parkování budou dohlížet střážníci městské policie. Děkujeme za pochopení. Po rozkliknutí naleznete leták k akci.

50Vážení občané,

z technických důvodu byl zrušen koncert Marcely Holanové a Šimona Pečenky, který se měl konat 14. prosince 2015. Peníze za zakoupené lístky vám vrátíme na pokladně Městského úřadu. Děkujeme za pochopení a těšíme se společně na další akce.

logoVážení občané,

dovolte mi, touto cestou, Vám sdělit shrnutí mého vyjádření k celé věci, týkající se rezignace ředitele ZŠ, MŠ a ZUŠ Jesenice.

O provedení kontroly rozhodla Rada města v souladu se zákonem o obcích. Průběh celé kontroly probíhal dle kontrolního řádu. O kontrole byl řádně proveden protokol. Byly podány námitky, které byly vyřízeny v zákonné lhůtě. Vyřízením námitek byla kontrola ukončena. Žádné stížnosti na průběh kontroly nebyly podány.

Vzhledem k tomu se ani nemohu vyjadřovat k informacím uvedeným na diskusním fóru. Dne 10. prosince se opět bude konat Zastupitelstvo města, přičemž zde je možno položit dotazy, které Vás trápí.


Radka Vladyková
starostka

dopravaVážení občané,

rádi bychom vás informovali o úplné uzavírce ulice K Labeškám - od křižovatky s ulicí K Hrnčířům po křižovatku s ulicí Ke Statku z důvodu opravy komunikace. Oprava bude probíhat od 14. - 18.11.2015. Po dobu uzavírky bude linka PID vedena odklonem přes Újezd. Zastávky "Průhonice, Rozkoš", "Průhonice, hájovna" a "Průhonice, Tovární" nebudou obsluhovány.

den valecnych

Vážení občané,

dnes si připomínáme Den válečných veteránů , jehož symbolem se stal červený mák. Proto se tomuto dni, 11. listopadu, také říká Den červených máků. V roce 1918 byla v toto datum ukončena 1. světová válka podepsáním příměří a o dva roky později přijali váleční veteráni květ červeného máku, který rostl na mohylách jejich padlých válečných druhů, za symbol vzpomínky na válečné hroby.

„V Jesenici si tento den můžeme připomenout u dvou pomníků zde stojících. Konkrétně u jesenického, věnovaného padlým hrdinům, vybudovaného v roce 1925 a u osnického, odhaleného 7. září 1924, v ten samý den, kdy zemřel legionář Josef Vaněček na následky válečných útrap," říká starostka Radka Vladyková.

103Vážení občané,

upozorňujeme na množící se neoprávněné vniknutí na soukromé pozemky a následné vykradení nemovitostí. Poslední případ byl zaregistrován v Osnici, kde zloději vylomili ventilačku a pohodlně se tak dostali do domu. Prosíme na tomto základě o zvýšenou opatrnost a bdělost, v případě otevřených oken na tzv. ventilačku atd. Nedejte zlodějům možnost k vám do domů pohodlně vniknout.

72Vážení občané,

v úterý 10.11.2015 od 10 do 11. hodin se uskuteční, v areálu vodojemu Jesenice I., Vestecká 151, 252 42 Vestec, pravidelné plánované prověřovací cvičení „Likvidace úniku chloru v odběrně chloru vodojemu Jesenice I". Cvičení proběhne ve spolupráci s HZS Jílové u Prahy. Jejím cílem je prověřit připravenost obsluhy vodojemu na řešení krizové situace v případě závady nebo havárie na chlorovém hospodářství vodojemu Jesenice I.

 

5

Vážení občané,

s ohledem na probíhající rekonstrukci archivu stavebního úřadu prosíme žadatele o trpělivost při vyřizování žádostí o nahlížení do archivovaných dokumentací. Stavební úřad v současné situaci bohužel není schopný vyhledat příslušné dokumenty na počkání. Žádosti o nahlížení tedy uplatňujte v předstihu na sekretariátu stavebního úřadu (paní Kollinová, tel: 241 021 729, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a paní Štrbíková, tel: 241 021 728, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ). O vyhledání příslušných dokumentů budete následně informováni.

logoVážení občané,

na základě dotazů některých obyvatel Jesenice a části zastupitelů bychom vám rádi, touto cestou, poskytli informace o proběhlých kontrolách školních zařízení v Jesenici.

Ve dnech 23. – 24. dubna 2012 byla v ZŠ, MŠ a ZUŠ Jesenice se sídlem K Rybníku 800 provedena kontrola účetnictví školy za tentýž rok. Vizte dokument ZDE. Závěr kontrol zněl, že účetnictví školy je neprůkazné. Kontrolu prováděl Martin Macura, stejný externí člen kontrolní skupiny, která provedla kontrolu i v roce 2015, vizte níže.

panaci 1

Vážení občané nejen Horních Jirčan,

upozorňujeme, že od 10. listopadu do 18. prosince 2015 bude probíhat výstavba veřejného osvětlení v ulici Chrpová a Ke Studni v Horních Jirčanech. Ulice budou průjezdné, je nutné  zvýšit pozornost a projíždět stavbou s opatrností.

under-smog-1235497-1920x1440Vážení občané,

pro území Středočeského kraje byla vyhlášena SMOGOVÁ SITUACE z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic.

Osobám s chronickými dýchacími potížemi, starším lidem a malým dětem se doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem v odpoledních hodinách zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení.

50Vážení občané,

informujeme vás o částečné uzavírce komunikace silnice č. II/101 - ulice Ke Zlatníkům a Jesenická v termínu od 11.11. do 30.11.2015. Podrobnosti naleznete v přiloženém dokumentu po rozkliknutí článku.

autobus dlouhy

Vážení občané,

nabízíme vám k přečtení  nový Informační zpravodaj PID, ve kterém se dočtete o trvalých změnách PID od 31. 10. 2015, jak zabodoval Cyklohráček. Dále pak sezonní přívozy zazimovaly, trojské linky plují dál, Komplexní přepravní průzkum metra 11. 11. 2015 a posílení autobusové linky 158 od 16. 11. 2015

50Vážení občané,

občanské průkazy, jejichž platnost končí, vyměňte co nejdříve, po schválení novely zákona se chystá v závěru roku odstávka na úřadech.
V souvislosti s připravovanou novelou zákona o občanských průkazech a cestovních dokladech upozorňujeme občany, že zhruba od poloviny prosince 2015 až do konce roku 2015 nebudou přijímány žádosti o vydání nového občanského průkazu ani cestovního dokladu.

blaVážení občané,

do konce roku 2015 mají držitelé dočasných průkazů osoby se zdravotním postižením (OZP) a průkazů mimořádných výhod možnost, zajistit si výměnu za nový průkaz OZP. V případě, že tak neučiní, nebudou moci po 1. 1. 2016 využívat žádné benefity a nároky, které jim z vlastnictví průkazu vyplývají.

popelnice cervenaVážení občané,

rádi bychom vás informovali o jednorázovém svozu bioodpadu. Více najdete po rozkliknutí článku.

logo

Vážení občané,

Městská policie Jesenice dostala do užívání nový služební automobil Škoda Yeti. Bude tak moc efektivněji plnit svou práci.

Staré služební vozidlo již nebylo schopnost plnit svou funkci. „Bylo opravdu v tristním stavu. Dvakrát vyměňovaný motor a také velmi špatný interiér, z toho důvodu jsme se rozhodli pořídit nový služební vůz," říká místostarosta Radek Zápotocký. Konstrukce vozidla umožňuje jeho použití v náročnějším terénu, a i když není vozidlo vybaveno náhonem všech čtyř kol, na účelových komunikacích a polních cestách se využije podstatně efektivněji, než stávající Škoda Octavia.

logoVážení občané,

město Jesenice vyhlašuje konkurzní řízení na fuknci ředitele/ředitelky mateřské školky Jesenice. Podrobnosti se dozvíte pod odkazem Úřední deska - Volná pracovní místa nebo zde pod příspěvkem.

diářVážení občané,

město Jesenice pro vás připravilo na následující měsíce opravdu bohatý program akcí. Po rozkliknutí článku najdete na všechny eventy letáčky s podrobnými informacemi. Budeme se těšit na vaši účast. 

lagunaVážení občané,

zveme vás jménem Domova Laguna Psáry a týmu dobrovolníků na multikulturní festiválek, který se bude konal 7. listopadu od 15. hodin v multifunkční tělocvičně Domova Laguna Psáry. 

Multižánrový hudebně kulturní charitativní festival je určený jak pro festivalové návštěvníky, tak pro klienty Domova Laguna Psáry. Festival propojí obě skupiny a společně je provede cestou různých kulturních, hudebních a kulinářských zážitků až k večernímu překvapení. Akce má dva cíle, prvním cílem je udělat spokojenými a šťastnými jak festivalové návštěvníky, tak klienty Domova Laguna.

ss

Vážení občané,

máte zájem o pronájem haly? Více se dozvíte po rozkliknutí článku. 

logoMnoho obyvatel Jesenice si v posledních týdnech stěžovalo na každodenní nepřehlednou dopravní situaci v ulici Hrnčířská mezi Kocandou a Zdiměřicemi, způsobenou řidiči zastavujícími právě v Hrnčířské ulici. Vedení města vzalo tento podnět vážně a danou situace řešilo s vedením školy Sunny Canadien, které se tento problém bezprostředně týkal.

Ačkoliv je škola Sunny Canadien umístěna v ulici Straková, většina rodičů vozí své děti do této školy autem a zastavuje přímo na ulici Hrnčířské, což je nejblíže ke vchodu do budovy a komplikuje tak dopravu. „ Nebezpečná situace vzniká přímo na hlavní průjezdní silnici. S vedením školy jsme tak řešili návrhy opatření, které by okamžitě pomohly ke zvýšení bezpečnosti školáků i projíždějících aut," říká místostarosta města Radek Zápotocký, který má na starost dopravu a bezpečnost ve městě.

logoMateřské centrum Pohádka se po dohodě s vedením města stěhuje do nových prostor a zároveň s touto změnou proběhla i výměna vedení.

Po několika letém působení mateřského centra v domě v Průmyslové ulici, se nyní stěhuje do budovy, kde je současně provozované i volnočasové centrum Hazard Hobbies. „Přestěhování přinese nové zajímavé příležitosti jak dětem, tak jejich maminkám. Jedná se o efektivní a zároveň výhodné rozhodnutí pro obě centra, neboť zde budou děti všech věkových kategorií. Věříme, že spolupráce bude na dobré úrovni," říká ke všemu starostka Radka Vladyková.

image002Vážení občané,

máte doma někoho, kdo se chce zúčastnit následující soutěže? Soutěž se týká náctiletých, kteří bydlí v mikroregionu, který zahrnuje 1 město (Jesenice) a 10 obcí (Vestec, Dolní Břežany, Zlatníky-Hodkovice, Libeř a Libeň, Psáry a Dolní Jirčany, Okrouhlo, Zvole, Ohrobec, Březová-Oleško, Vrané nad Vltavou). Více po rozkliknutí článku.

logoVážení občané,

dovolujeme si vás pozvat na zasedání Zastupitelstva města Jesenice, které se bude konat v úterý dne 20. října 2015 od 19 hodin v zasedací místnosti, v prvním patře Městského úřadu Jesenice . Více po rozkliknutí článku nebo v sekci Samospráva – zastupitelstvo – pozvánky. 

hazard hobis

Vážení občané,

zajímají Vás kurzy a kroužky Hazard Hobbies na tento rok? Po rozkliknutí článku se vám všechny nabídnou.

electrical-pylon-1529398Vážení občané,

dovolujeme si vás informovat o plánovaném přerušení dodávky elektřiny, a to 19. října 2015 od 8 do 12.30 v Horních Jirčanech, v ulici Jesenická. Bližší informace o lokalitách dotčených touto odstávkou jsou k dispozici (nejdříve 15 dní před uvedeným termínem) na webové adrese: http://www.cezdistribuce.cz/cs/technicky-dispecink/planovane-odstavky.html. Po rozkliknutí článku naleznete podrobnou mapu.

logo

Vážení občané,

rádi bychom se, jako vedení úřadu, vyjádřili k situaci, a to rezignaci Mgr. Josefa Buchala na post ředitele Fakultní jesenické školy - ZŠ, MŠ, ZUŠ Jesenice.

Mgr. Josef Buchal rezignoval na svou pozici v pátek 2. října 2015. I když neexistuje žádná zákonná povinnost sdělovat důvody rezignace, uvedl své již delší dobu trvající zdravotní komplikace a dlouhodobé vystavení stresu. To vše ho dovedlo k rozhodnutí věnovat se po více než osmi letech obětavého budování jesenické školy nyní svému zdraví, aby pak mohl nadále úspěšně pokračovat v pedagogické práci.

„Vedení města si velmi váží pedagogické činnosti pana ředitele a přeje brzké uzdravení," říká starostka města Radka Vladyková.

drakVážení občané,

zveme Vás 10. 10. na podzimní drakiádu od 15.00 na louce mezi Mladíkovem a Zdiměřicemi. Více po rozkliknutí článku.

logoVážení občané,

městský úřad Jesenice oznamuje, že ve svých prostorách dává k veřejnému nahlédnutí od 9. listopadu (9 hodin) do 23. listopadu, vždy v úředních hodinách, katastrální operát obnovený přepracováním na digitalizovanou katastrální mapu v katastrálních územích Zdiměřice a Horní Jirčany. Více informací naleznete kliknutím ZDE

water-1329581

Vážení občané,

upozorňujeme, že z důvodu prací na vodovodním řadu 1. SčV, bude přerušena dodávka pitné vody, a to 7. října od 9 do 13. hodin.  Odstávka se týká Jesenice (ul. Zdiměřická, Borová, Jasmínová, Topolová, Jívová, Ořechová, Smrková, Jasanová, U Parku) Osnice, Zdiměřice, Dobřejovice, Herink. Druhá odstávka bude následovat 8. října, také od 9 do 13. hodin v místě: Jesenice Mladíkov (od křižovatky U Parku směr Říčanská), Cedrová.

hazard hobisVážení občané,

zveme vás, respektive především vaše děti, na příměstský tábor v Jesenici pořádaný Hazard Hobbies. Více po rozkliknutí článku.

Fotografie1728Vážení občané,

obracíme se na vás s prosbou o pomoc. Dne 3. října přijala městské policie oznámení o složeném stavebním materiálu při ústí na lesní cestu z hlavní komunikace osady Kouty do části Horní Jirčany. Hlídka na místě oznámení zjistila přítomnost navezených zbytků betonových sloupků včetně kovových roxorů a další stavební materiál.

Žádáme tímto vás, občany Jesenice, pokud máte informace vedoucí k nalezení osoby či firmy, která takto les poškozuje, informujte o tom městský úřad. V dubnu byla tato část lesa uklizena v rámci akce "Ukliďme Česko" a nyní je zde opět nevhodný odpad. 

materske centrum pohadka

Vážení občané,

přinášíme vám program mateřského centra Pohádka na celý podzim.

danger-1166553-1600x1200

Vážení občané,

dne 1.10.2015 bude na komunikaci mezi Jesenicí a Zlatníky omezena průjezdnost za účelem natáčení výukových videospotů pro Policii ČR. Komunikace zůstane průjezdná, pouze dojde vždy na pár minut k pozastavení provozu v okamžiku, kdy bude spuštěna kamera. Natáčí se v přibližně minutových sekvencích. Dopravu bude řídit Policie ČR ve spolupráci s Dopravním inspektorátem z Mnichovic. Děkujeme za pochopení.

logo

Vážení občané,

Jesenice zakoupila novou techniku, která pomůže nejen ke zlepšení vzhledu města, ale též usnadní práci při úklidu.ážení občané,

Prvotně byl zakoupen nový kontejner, který usnadnil sběr trávy po sekání. Práce tak byly náležitě zrychleny a každá plocha může být sekána častěji. „Četa již nemusí složitě sbírat každý posekaný kousek trávy a odnášet jej samostatně. Nový kontejner byl opravdu potřeba," říká starostka města Radka Vladyková. Celý obsah kontejneru je poté odvezen na skládku bioodpadu.

míč-2Vážení občané,

máte chuť si zahrát plážový volejbal, nohejbal, tenis či jiné aktivity? Neváhejte se vydat na hřiště ve Zdiměřicích, kde všechny tyto aktivity nabízí. A pokud jste občanem Jesenice s trvalým pobytem, čekají vás příjemné slevy. Ceník naleznete po rozkliknutí článku.

detiVážení občané,

po prázdninách se opět rozjelo pořádání různých akcí a tak nám dovolte Vás pozvat na ty následující (plakátky naleznete po rozkliknutí článku):

Dne 3.10.2015 se ve společenském centru Jesenice  uskuteční výstava psů, která je přístupná široké veřejnosti.

Dne 10. 10. se můžete těšit na podzimní drakiádu od 15.00 na louce mezi Mladíkovem a Zdiměřicemi.

50Vážení občané,

od příštího týdne začíná realizace oprav chodníků a komunikací a s tím související uzavírky.

1. Komunikace Růžová - Osnice
Zahájení prací od 21.9.2015 - dokončení prací do 31.10.2015
Jedná se o předláždění propadlé komunikace ze zámkové dlažby v celé šíři komunikace

danger-1166553-1600x1200Vážení občané,

ČHMÚ vydal výstrahu týkající se silného větru na území Středočeského kraje, a to v období  od čtvrtka 17.09.2015 14:00 do čtvrtka 17.09.2015 23:00. Prosíme o zvýšenou obezřetnost.

stVážení občané,

ve čtvrtek 10. září 2015 předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček slavnostně předal dekrety o udělení znaku a vlajky některým městům, městysům a obcím. Dekret o povýšení Jesenice z obce na město převzala starostka Radka Vladyková.

Slavnostní předání proběhlo na půdě Poslanecké sněmovny a její předseda, Jan Hamáček, nešetřil slovy chvály na přítomné starosty. Stejně tak před nimi vyzdvihl možnost vzájemné diskuze a zpětné vazby. „Vy jste ti, kteří musíte pracovat s tím, co my vytvoříme," řekl, přičemž slíbil, že se bude věnovat dopadům zákonů na obce.

podebrady 4Vážení občané,

v úterý 8. září podnikli senioři výlet do lázní Poděbrad. Radní města Zdeňka Pašková pro ně zajistila kromě samotného výletu i lázeňské procedury. „Do Poděbrad jsme dorazili krátce po 9. hodině. Výletníci dostali poukázky na uhličitou koupel, kterou absolvovali v dopoledních hodinách," říká radní Pašková.

radka studio 6 Vážení občané,

dnes ráno byla starostka Radka Vladyková hostem ranního vysílání ČT 1 Studio 6. Hovořila o povýšení na statut města.

Záznam naleznete ZDE . Rozhovor se starostkou začíná od 37:57.

logoVážení občané,

v současné době pracuje město Jesenice na celkovém řešení protipovodňových opatření na řece Botič a také na problematice snížení hluku z Pražského okruhu. Z toho důvodu absolvovala starostka schůzku se zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Dílčím faktorem protipovodňové problematiky je právě splavená zemina, která stéká z polí právě do Botiče. K erozi zeminy a následnému odplavení dochází také pod mostem Pražského okruhu vedoucímu přes Botič.

materske centrum pohadkaVážení občané,

v minulém týdnu proběhlo jednání vedení obce se zakladatelkami mateřského centra Pohádka týkající se jeho dalšího působení ve městě. Z jednání vyplynulo, že od začátku nového roku (1. 1. 2016) dojde k přestěhování Mateřského centra Pohádka Jesenice u Prahy, o. s., do prostor volnočasového centra Hazard HOBBIES (dále zkráceně Hobík), který leží nedaleko školy.

logoV pondělí 31. srpna proběhla jedna z dalších schůzek starostky Radky Vladykové a radní Alexandry Kockové s hejtmanem Středočeského kraje. Její hlavní náplní byla zejména dopravní situace v Jesenici.

Již dlouhodobě prosazuje starostka společně s dalšími kolegy z vedení města projekt kruhových objezdů na Říčanské ulici, a to jednak u vjezdu do Osnice, konkrétně u hřbitova, a jednak na křižovatce mezi Dobřejovicemi a Herinkem. Oba by totiž výrazně přispěly ke zklidnění a zpomalení dopravy. Hejtman kraje, Miloš Petera, tento projekt významně podporuje. „Záměr vybudování kruhového objezdu u Dobřejovic byl již navržen k zařazení do seznamu projektů, které bude možné financovat z prostředků EU v programovacím období 2014-2020, neboť se nachází na prioritní silniční sítí schválené EU," říká Zuzana Urbancová, vedoucí oddělení pozemních komunikací z Odboru dopravy.

singapore-city-hall-4-1517325Vážení občané,

dovolujeme si vás pozvat na zasedání Zastupitelstva města Jesenice, které se bude konat ve čtvrtek dne 17. září 2015 od 18 hodin ve společenském centru Městského úřadu Jesenice .

logoVážení občané,

přinášíme Vám novinky z našeho města. 

• Neustále probíhá rekonstrukce silnic
• V plném proudu je i obnova jesenické zvoničky
• Rekonstrukci parku na Babě přejala sama starostka obce, která se sešla s projektantem a společně probrali problematiku splavování zeminy ze svahu a další terénní úpravy. Shodli se i na nutnosti doplnit průzkumy
• Starostka absolvovala schůzku se zástupci Ředitelství silnic a dálnic ohledně splavování zeminy do Botiče

electrical-pylon-1529398

Vážení občané,

ve středu 9. 9. dojde k přerušení dodávky elektřiny, a to od 8.00 do 14.00 v Horních Jirčanech v ulicích: Azalková, Borůvková, Brusinková, Budějovická 533, Fialková, Jahodová, Jalovcová, Malinová, Mechová, Na Ladech, Trnková, U lesa, Vřesová. Podrobnou mapu naleznete po rozkliknutí článku. 

5

Vážení občané,

na konci srpna byl zahájen výkup padaných jablek. Probíhá v Dobřejovicích ve sběrném dvoře směrem na Herink. Více pro rozkliknutí článku.

prvekVážení občané, 

v relativně krátké době po otevření dětského hřiště ve Zdiměřicích (křižovatka Labutí x Sokolí), zde došlo k poničení hracích prvků takovým způsobem, že musely být demontovány. Dnes, 4. 9., nechal městský úřad vše napravit a proběhla tak montáž chybějících nových  herních prvků. Přejeme dětem, aby si hřiště v následujícíh příjemných podzimních dnech užily a rodičům dáváme na vědomí, že o své ratolesti již nemusí mít strach. 

danger-1166553-1600x1200

Vážení občané,

upozorňujeme, že dne 8.9.2015, v úterý, bude Městská knihovna zavřena. Děkujeme za pochopení. 

rsz škola10Vážení občané,

dnes, 1. 9., proběhlo v jesenické základní škole zahájení školního roku. Za celý městský úřad nám dovolte popřát dětem nejen hodné učitelky a spoustu nových kamarádů, ale také chuť se učit nové věci. Rodičům pak pevné nervy a též radost z potomků.

počasí 2

Vážení občané,

ČHMÚ vydal upozornění na velmi silné bouřky, které mají naší lokalitou procházet od dnešní 15.00 do zítřejší 2.00 ráno. 

Fotografie1657

Vážení občané,

ve dnech 30 - 31. srpna byli v městské části Praha 4 - Komořany nalezeni dva psy (fenky, pravděpodobně "matka" s "dcerou", kříženky labradora, světlé barvy). Nálezce je občan Jesenice a o zmiňované psy se postará do doby nalezení majitele, poté psy sám rád předá. Pokud o majiteli něco víte, či jste sami majitelem, volejte prosím Veroniku Žákovou na telefonu 773 557 177. Větší fotografii naleznete po rozkliknutí článku.

symbol10Vážení občané,


Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu platnou do zítřejší 20.00 na velmi vysoké teploty. Stejně tak je vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu.

11921887 3250818901619878 6814045781641009255 n

Vážení občané,

ze soboty na neděli 23. srpna se ve Zdiměřicích v ulici Labutí (Skřivanová, Malebná) ztratilo kotě. Kocourek, asi čtyřměsíční, své okolí nezná. Je nebojácný a vyděšný. Má jméno Dan, ale na něj zatím moc neraguje. Pokud byste ho zahlédli, prosím volejte na 790 393 103. Detailní foto naleznete po rozkliknutí článku. 

materske centrum pohadkaVážení občané,

přinášíme Vám program na září mateřského centra Pohádka.

Strana 1 z 2

Začátek
Předchozí
1

KV LETAK A5 kandidat Vladykova e1

 

Starostka obce
Bc. Radka Vladyková

 

Připravované akce

MASOPUSTNÍ PRŮVOD S DĚTSKÝM KARNEVALEM

Zveme vás na MASOPUSTNÍ PRŮVOD S DĚTSKÝM KARNEVALEM. Průvod začíná ve 14:00 před ZŠ Jesenice a jeho cíl je ve společenském centru, kde na děti čeká dětský karneval.Zároveň ve 14:00 začínají před MÚ zabijačkové hody, které potrvají po celou dobu akce. Plakát k akci ZDE

A4 MU MASOPUST tisk zrcadlo 002-page-001

Masopustní výstava

Zveme vás dne 6. února od 15.30 do 18.30 na MASOPUSTNÍ VÝSTAVU do kaple sv. Prokopa. Můžete lze zhlédnout koláž masopustních masek a obrázky sv. Prokopa. Plakát k akci naleznete ZDE

A4 MU MASOPUST TISKzrcadlo-page-001

 

Fotbalová zábava

Zveme vás na fotbalovou zábavu dne 13. února od 20.00 ve Společenském centru Jesenice. Akce se koná pod záštitou města. Plakát k akci ZDE

Fotbalová zábava 2016 - plakát final-page-001

 

Den otevřených dveří

Zveme vás na Den otevřených dveří dne 16. února do MŠ Jesenice. Podrobnosti naleznete na plakátu ZDE

rsz skolka copy oprava

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Diskusní fórum

Naše média


kuryr1

jesenice-tv-logo-final2

Geoportál obce Jesenice

Jesenice na facebooku

fb

Přihlášení

Youtube channel

Kontakt

Obecní úřad Jesenice
Budějovická 303
252 42 Jesenice
tel: 241 021 710
fax: 241 021 712
ou@oujesenice.cz

hodiny pro veřejnost:
Po - 08:00-12:00, 13:00-17:30
St - 08:00-12:00, 13:00-17:30