OÚ JESENICE

Kontaktujte nás
241 021 715

image
JESENICE – největší obec v České republice    Nejčastěji vyhledávané články a aktuální informace o dění v Jesenici:                 =NOVINKY Z ÚŘADU=    = AKCE A UDÁLOSTI=    =NOVINKY Z JESENICE=          
Všechny články

Novinky z Jesenice

seniorské odpoledne 28. 11. 2015

argaiv1137

Vážení občané,

každý rok připravuje Sociální komise města Jesenice předvánoční setkání seniorů a nejinak tomu bylo i tento rok. „Letos se odehrálo v sobotu 28. listopadu a bylo snad nejhezčí, jaké pamatuji," říká předsedkyně komise Zdeňka Pašková. Pravidelný program tanečního dýchánku obohatila tentokrát tombola. Jako vždy bylo připraveno výborné občerstvení a hudební doprovod lákal k tanci od prvních chvil.

popelnice cervenaVážení občané,

s ohledem na příznivé počasí proběhne v úterý 1. prosince 2015 mimořádný svoz 120l a 240l popelnic na bioodpad. Svoz je v rámci letošního poplatku za bioodpad. Uvedené datum je opravdu posledním svozovým dnem tohoto odpadu pro letošní rok.

rsz caveman plakat a3  timeVážení občané,

máte rádi kvalitní humor? Chcete si po vánočním shonu odpočinout, či přemýšlíte čím obdarovat vaše blízké? V pondělí 18. ledna 2016 od 19:00 uvedeme v SC Jesenice divadelní představení Caveman a věřte, že o smích nebude nouze. Lístky jsou v prodeji od 30. listopadu 2015 na podatelně MÚ Jesenice. Více o představení na www.caveman.cz

rsz deti si budou hrat a zaroven vzdelvavat 3Vážení občané,

v Jesenici se v pondělí 23. listopadu 2015 slavnostně otevřely zrekonstruované zahrady v místních mateřských školkách. MŠ Kamarád a MŠ Jesenice přivítaly děti novými hracími prvky v přírodním stylu, které mají rozvíjet nejen jejich fantazii, ale připravit je třeba i na budoucí povolání.

„Jsem ráda, že jsme dokončili poměrně náročný projekt, na který jsme získali od Státního fondu životního prostředí dotaci ve výši více jak devadesát procent z celkové částky.

Obrázek pod textVážení občané,

v současné době probíhá na našem území ve vybraných úsecích údržba koryta Jesenického a Osnického potoka, která potrvá do začátku prosince. Údržbu provádí správce toku, Povodí Vltavy, s. p. - závod Dolní Vltava, na žádost města Jesenice a občanů. Hlavním účelem akce je umožnění průtoku a oprava koryt toků, zejména prořezání břehových porostů, vyřezání křovin, pokácení nebezpečných stromů, odtěžení sedimentu a opětovné vyskládání vymletých betonových desek.

logoVážení občané,

město Jesenice vyhlašuje konkurzní řízení na funkci ředitele/ředitelky ZŠ, MŠ, ZUŠ Jesenice. Podrobnosti se dozvíte pod odkazem Úřední deska - Volná pracovní místa nebo zde pod příspěvkem.

stromecekVážení občané,

zveme vás v neděli 29. listopadu 2015 do parčíku naproti poště, kde se uskuteční ROZSVÍCENÍ VÁNOČNÍHO STROMU. Zároveň zde vystoupí i děti z místních škol a zájmových sdružení, které zazpívají, zahrají a zatančí. Celý program začíná ve 14:30.

Těšit se můžete na ZŠ a ZUŠ Jesenice, MŠ V Úvoze, MŠ Kamarád, Sunny Canadian, TS Hazard, ČSOP Letokruh Jesenice a školičku U Oveček.Během programu dojde k vysvěcení kapličky, které se ujme Mgr. Lubomír Polínský, který je farářem Církve československé husitské v Jílovém u Prahy. Na závěr celého programu nás čeká rozsvícení vánočního stromu, kterého se ujmou zástupci radnice. Těšíme se na Vaši návštěvu.

Pokud se rozhodnete na akci dopravit vlastním vozem, využijte parkování u školy či Alberta atd. Na správné parkování budou dohlížet střážníci městské policie. Děkujeme za pochopení. Po rozkliknutí naleznete leták k akci.

50Vážení občané,

z technických důvodu byl zrušen koncert Marcely Holanové a Šimona Pečenky, který se měl konat 14. prosince 2015. Peníze za zakoupené lístky vám vrátíme na pokladně Městského úřadu. Děkujeme za pochopení a těšíme se společně na další akce.

logoVážení občané,

dovolte mi, touto cestou, Vám sdělit shrnutí mého vyjádření k celé věci, týkající se rezignace ředitele ZŠ, MŠ a ZUŠ Jesenice.

O provedení kontroly rozhodla Rada města v souladu se zákonem o obcích. Průběh celé kontroly probíhal dle kontrolního řádu. O kontrole byl řádně proveden protokol. Byly podány námitky, které byly vyřízeny v zákonné lhůtě. Vyřízením námitek byla kontrola ukončena. Žádné stížnosti na průběh kontroly nebyly podány.

Vzhledem k tomu se ani nemohu vyjadřovat k informacím uvedeným na diskusním fóru. Dne 10. prosince se opět bude konat Zastupitelstvo města, přičemž zde je možno položit dotazy, které Vás trápí.


Radka Vladyková
starostka

dopravaVážení občané,

rádi bychom vás informovali o úplné uzavírce ulice K Labeškám - od křižovatky s ulicí K Hrnčířům po křižovatku s ulicí Ke Statku z důvodu opravy komunikace. Oprava bude probíhat od 14. - 18.11.2015. Po dobu uzavírky bude linka PID vedena odklonem přes Újezd. Zastávky "Průhonice, Rozkoš", "Průhonice, hájovna" a "Průhonice, Tovární" nebudou obsluhovány.

den valecnych

Vážení občané,

dnes si připomínáme Den válečných veteránů , jehož symbolem se stal červený mák. Proto se tomuto dni, 11. listopadu, také říká Den červených máků. V roce 1918 byla v toto datum ukončena 1. světová válka podepsáním příměří a o dva roky později přijali váleční veteráni květ červeného máku, který rostl na mohylách jejich padlých válečných druhů, za symbol vzpomínky na válečné hroby.

„V Jesenici si tento den můžeme připomenout u dvou pomníků zde stojících. Konkrétně u jesenického, věnovaného padlým hrdinům, vybudovaného v roce 1925 a u osnického, odhaleného 7. září 1924, v ten samý den, kdy zemřel legionář Josef Vaněček na následky válečných útrap," říká starostka Radka Vladyková.

103Vážení občané,

upozorňujeme na množící se neoprávněné vniknutí na soukromé pozemky a následné vykradení nemovitostí. Poslední případ byl zaregistrován v Osnici, kde zloději vylomili ventilačku a pohodlně se tak dostali do domu. Prosíme na tomto základě o zvýšenou opatrnost a bdělost, v případě otevřených oken na tzv. ventilačku atd. Nedejte zlodějům možnost k vám do domů pohodlně vniknout.

72Vážení občané,

v úterý 10.11.2015 od 10 do 11. hodin se uskuteční, v areálu vodojemu Jesenice I., Vestecká 151, 252 42 Vestec, pravidelné plánované prověřovací cvičení „Likvidace úniku chloru v odběrně chloru vodojemu Jesenice I". Cvičení proběhne ve spolupráci s HZS Jílové u Prahy. Jejím cílem je prověřit připravenost obsluhy vodojemu na řešení krizové situace v případě závady nebo havárie na chlorovém hospodářství vodojemu Jesenice I.

 

5

Vážení občané,

s ohledem na probíhající rekonstrukci archivu stavebního úřadu prosíme žadatele o trpělivost při vyřizování žádostí o nahlížení do archivovaných dokumentací. Stavební úřad v současné situaci bohužel není schopný vyhledat příslušné dokumenty na počkání. Žádosti o nahlížení tedy uplatňujte v předstihu na sekretariátu stavebního úřadu (paní Kollinová, tel: 241 021 729, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript a paní Štrbíková, tel: 241 021 728, email: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript ). O vyhledání příslušných dokumentů budete následně informováni.

logoVážení občané,

na základě dotazů některých obyvatel Jesenice a části zastupitelů bychom vám rádi, touto cestou, poskytli informace o proběhlých kontrolách školních zařízení v Jesenici.

Ve dnech 23. – 24. dubna 2012 byla v ZŠ, MŠ a ZUŠ Jesenice se sídlem K Rybníku 800 provedena kontrola účetnictví školy za tentýž rok. Vizte dokument ZDE. Závěr kontrol zněl, že účetnictví školy je neprůkazné. Kontrolu prováděl Martin Macura, stejný externí člen kontrolní skupiny, která provedla kontrolu i v roce 2015, vizte níže.

panaci 1

Vážení občané nejen Horních Jirčan,

upozorňujeme, že od 10. listopadu do 18. prosince 2015 bude probíhat výstavba veřejného osvětlení v ulici Chrpová a Ke Studni v Horních Jirčanech. Ulice budou průjezdné, je nutné  zvýšit pozornost a projíždět stavbou s opatrností.

under-smog-1235497-1920x1440Vážení občané,

pro území Středočeského kraje byla vyhlášena SMOGOVÁ SITUACE z důvodu vysokých koncentrací suspendovaných částic.

Osobám s chronickými dýchacími potížemi, starším lidem a malým dětem se doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem v odpoledních hodinách zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení.

50Vážení občané,

informujeme vás o částečné uzavírce komunikace silnice č. II/101 - ulice Ke Zlatníkům a Jesenická v termínu od 11.11. do 30.11.2015. Podrobnosti naleznete v přiloženém dokumentu po rozkliknutí článku.

autobus dlouhy

Vážení občané,

nabízíme vám k přečtení  nový Informační zpravodaj PID, ve kterém se dočtete o trvalých změnách PID od 31. 10. 2015, jak zabodoval Cyklohráček. Dále pak sezonní přívozy zazimovaly, trojské linky plují dál, Komplexní přepravní průzkum metra 11. 11. 2015 a posílení autobusové linky 158 od 16. 11. 2015

50Vážení občané,

občanské průkazy, jejichž platnost končí, vyměňte co nejdříve, po schválení novely zákona se chystá v závěru roku odstávka na úřadech.
V souvislosti s připravovanou novelou zákona o občanských průkazech a cestovních dokladech upozorňujeme občany, že zhruba od poloviny prosince 2015 až do konce roku 2015 nebudou přijímány žádosti o vydání nového občanského průkazu ani cestovního dokladu.

blaVážení občané,

do konce roku 2015 mají držitelé dočasných průkazů osoby se zdravotním postižením (OZP) a průkazů mimořádných výhod možnost, zajistit si výměnu za nový průkaz OZP. V případě, že tak neučiní, nebudou moci po 1. 1. 2016 využívat žádné benefity a nároky, které jim z vlastnictví průkazu vyplývají.

popelnice cervenaVážení občané,

rádi bychom vás informovali o jednorázovém svozu bioodpadu. Více najdete po rozkliknutí článku.

logo

Vážení občané,

Městská policie Jesenice dostala do užívání nový služební automobil Škoda Yeti. Bude tak moc efektivněji plnit svou práci.

Staré služební vozidlo již nebylo schopnost plnit svou funkci. „Bylo opravdu v tristním stavu. Dvakrát vyměňovaný motor a také velmi špatný interiér, z toho důvodu jsme se rozhodli pořídit nový služební vůz," říká místostarosta Radek Zápotocký. Konstrukce vozidla umožňuje jeho použití v náročnějším terénu, a i když není vozidlo vybaveno náhonem všech čtyř kol, na účelových komunikacích a polních cestách se využije podstatně efektivněji, než stávající Škoda Octavia.

logoVážení občané,

město Jesenice vyhlašuje konkurzní řízení na fuknci ředitele/ředitelky mateřské školky Jesenice. Podrobnosti se dozvíte pod odkazem Úřední deska - Volná pracovní místa nebo zde pod příspěvkem.

diářVážení občané,

město Jesenice pro vás připravilo na následující měsíce opravdu bohatý program akcí. Po rozkliknutí článku najdete na všechny eventy letáčky s podrobnými informacemi. Budeme se těšit na vaši účast. 

lagunaVážení občané,

zveme vás jménem Domova Laguna Psáry a týmu dobrovolníků na multikulturní festiválek, který se bude konal 7. listopadu od 15. hodin v multifunkční tělocvičně Domova Laguna Psáry. 

Multižánrový hudebně kulturní charitativní festival je určený jak pro festivalové návštěvníky, tak pro klienty Domova Laguna Psáry. Festival propojí obě skupiny a společně je provede cestou různých kulturních, hudebních a kulinářských zážitků až k večernímu překvapení. Akce má dva cíle, prvním cílem je udělat spokojenými a šťastnými jak festivalové návštěvníky, tak klienty Domova Laguna.

ss

Vážení občané,

máte zájem o pronájem haly? Více se dozvíte po rozkliknutí článku. 

logoMnoho obyvatel Jesenice si v posledních týdnech stěžovalo na každodenní nepřehlednou dopravní situaci v ulici Hrnčířská mezi Kocandou a Zdiměřicemi, způsobenou řidiči zastavujícími právě v Hrnčířské ulici. Vedení města vzalo tento podnět vážně a danou situace řešilo s vedením školy Sunny Canadien, které se tento problém bezprostředně týkal.

Ačkoliv je škola Sunny Canadien umístěna v ulici Straková, většina rodičů vozí své děti do této školy autem a zastavuje přímo na ulici Hrnčířské, což je nejblíže ke vchodu do budovy a komplikuje tak dopravu. „ Nebezpečná situace vzniká přímo na hlavní průjezdní silnici. S vedením školy jsme tak řešili návrhy opatření, které by okamžitě pomohly ke zvýšení bezpečnosti školáků i projíždějících aut," říká místostarosta města Radek Zápotocký, který má na starost dopravu a bezpečnost ve městě.

logoMateřské centrum Pohádka se po dohodě s vedením města stěhuje do nových prostor a zároveň s touto změnou proběhla i výměna vedení.

Po několika letém působení mateřského centra v domě v Průmyslové ulici, se nyní stěhuje do budovy, kde je současně provozované i volnočasové centrum Hazard Hobbies. „Přestěhování přinese nové zajímavé příležitosti jak dětem, tak jejich maminkám. Jedná se o efektivní a zároveň výhodné rozhodnutí pro obě centra, neboť zde budou děti všech věkových kategorií. Věříme, že spolupráce bude na dobré úrovni," říká ke všemu starostka Radka Vladyková.

image002Vážení občané,

máte doma někoho, kdo se chce zúčastnit následující soutěže? Soutěž se týká náctiletých, kteří bydlí v mikroregionu, který zahrnuje 1 město (Jesenice) a 10 obcí (Vestec, Dolní Břežany, Zlatníky-Hodkovice, Libeř a Libeň, Psáry a Dolní Jirčany, Okrouhlo, Zvole, Ohrobec, Březová-Oleško, Vrané nad Vltavou). Více po rozkliknutí článku.

logoVážení občané,

dovolujeme si vás pozvat na zasedání Zastupitelstva města Jesenice, které se bude konat v úterý dne 20. října 2015 od 19 hodin v zasedací místnosti, v prvním patře Městského úřadu Jesenice . Více po rozkliknutí článku nebo v sekci Samospráva – zastupitelstvo – pozvánky. 

hazard hobis

Vážení občané,

zajímají Vás kurzy a kroužky Hazard Hobbies na tento rok? Po rozkliknutí článku se vám všechny nabídnou.

electrical-pylon-1529398Vážení občané,

dovolujeme si vás informovat o plánovaném přerušení dodávky elektřiny, a to 19. října 2015 od 8 do 12.30 v Horních Jirčanech, v ulici Jesenická. Bližší informace o lokalitách dotčených touto odstávkou jsou k dispozici (nejdříve 15 dní před uvedeným termínem) na webové adrese: http://www.cezdistribuce.cz/cs/technicky-dispecink/planovane-odstavky.html. Po rozkliknutí článku naleznete podrobnou mapu.

logo

Vážení občané,

rádi bychom se, jako vedení úřadu, vyjádřili k situaci, a to rezignaci Mgr. Josefa Buchala na post ředitele Fakultní jesenické školy - ZŠ, MŠ, ZUŠ Jesenice.

Mgr. Josef Buchal rezignoval na svou pozici v pátek 2. října 2015. I když neexistuje žádná zákonná povinnost sdělovat důvody rezignace, uvedl své již delší dobu trvající zdravotní komplikace a dlouhodobé vystavení stresu. To vše ho dovedlo k rozhodnutí věnovat se po více než osmi letech obětavého budování jesenické školy nyní svému zdraví, aby pak mohl nadále úspěšně pokračovat v pedagogické práci.

„Vedení města si velmi váží pedagogické činnosti pana ředitele a přeje brzké uzdravení," říká starostka města Radka Vladyková.

drakVážení občané,

zveme Vás 10. 10. na podzimní drakiádu od 15.00 na louce mezi Mladíkovem a Zdiměřicemi. Více po rozkliknutí článku.

logoVážení občané,

městský úřad Jesenice oznamuje, že ve svých prostorách dává k veřejnému nahlédnutí od 9. listopadu (9 hodin) do 23. listopadu, vždy v úředních hodinách, katastrální operát obnovený přepracováním na digitalizovanou katastrální mapu v katastrálních územích Zdiměřice a Horní Jirčany. Více informací naleznete kliknutím ZDE

water-1329581

Vážení občané,

upozorňujeme, že z důvodu prací na vodovodním řadu 1. SčV, bude přerušena dodávka pitné vody, a to 7. října od 9 do 13. hodin.  Odstávka se týká Jesenice (ul. Zdiměřická, Borová, Jasmínová, Topolová, Jívová, Ořechová, Smrková, Jasanová, U Parku) Osnice, Zdiměřice, Dobřejovice, Herink. Druhá odstávka bude následovat 8. října, také od 9 do 13. hodin v místě: Jesenice Mladíkov (od křižovatky U Parku směr Říčanská), Cedrová.

hazard hobisVážení občané,

zveme vás, respektive především vaše děti, na příměstský tábor v Jesenici pořádaný Hazard Hobbies. Více po rozkliknutí článku.

Fotografie1728Vážení občané,

obracíme se na vás s prosbou o pomoc. Dne 3. října přijala městské policie oznámení o složeném stavebním materiálu při ústí na lesní cestu z hlavní komunikace osady Kouty do části Horní Jirčany. Hlídka na místě oznámení zjistila přítomnost navezených zbytků betonových sloupků včetně kovových roxorů a další stavební materiál.

Žádáme tímto vás, občany Jesenice, pokud máte informace vedoucí k nalezení osoby či firmy, která takto les poškozuje, informujte o tom městský úřad. V dubnu byla tato část lesa uklizena v rámci akce "Ukliďme Česko" a nyní je zde opět nevhodný odpad. 

materske centrum pohadka

Vážení občané,

přinášíme vám program mateřského centra Pohádka na celý podzim.

danger-1166553-1600x1200

Vážení občané,

dne 1.10.2015 bude na komunikaci mezi Jesenicí a Zlatníky omezena průjezdnost za účelem natáčení výukových videospotů pro Policii ČR. Komunikace zůstane průjezdná, pouze dojde vždy na pár minut k pozastavení provozu v okamžiku, kdy bude spuštěna kamera. Natáčí se v přibližně minutových sekvencích. Dopravu bude řídit Policie ČR ve spolupráci s Dopravním inspektorátem z Mnichovic. Děkujeme za pochopení.

logo

Vážení občané,

Jesenice zakoupila novou techniku, která pomůže nejen ke zlepšení vzhledu města, ale též usnadní práci při úklidu.ážení občané,

Prvotně byl zakoupen nový kontejner, který usnadnil sběr trávy po sekání. Práce tak byly náležitě zrychleny a každá plocha může být sekána častěji. „Četa již nemusí složitě sbírat každý posekaný kousek trávy a odnášet jej samostatně. Nový kontejner byl opravdu potřeba," říká starostka města Radka Vladyková. Celý obsah kontejneru je poté odvezen na skládku bioodpadu.

míč-2Vážení občané,

máte chuť si zahrát plážový volejbal, nohejbal, tenis či jiné aktivity? Neváhejte se vydat na hřiště ve Zdiměřicích, kde všechny tyto aktivity nabízí. A pokud jste občanem Jesenice s trvalým pobytem, čekají vás příjemné slevy. Ceník naleznete po rozkliknutí článku.

detiVážení občané,

po prázdninách se opět rozjelo pořádání různých akcí a tak nám dovolte Vás pozvat na ty následující (plakátky naleznete po rozkliknutí článku):

Dne 3.10.2015 se ve společenském centru Jesenice  uskuteční výstava psů, která je přístupná široké veřejnosti.

Dne 10. 10. se můžete těšit na podzimní drakiádu od 15.00 na louce mezi Mladíkovem a Zdiměřicemi.

50Vážení občané,

od příštího týdne začíná realizace oprav chodníků a komunikací a s tím související uzavírky.

1. Komunikace Růžová - Osnice
Zahájení prací od 21.9.2015 - dokončení prací do 31.10.2015
Jedná se o předláždění propadlé komunikace ze zámkové dlažby v celé šíři komunikace

danger-1166553-1600x1200Vážení občané,

ČHMÚ vydal výstrahu týkající se silného větru na území Středočeského kraje, a to v období  od čtvrtka 17.09.2015 14:00 do čtvrtka 17.09.2015 23:00. Prosíme o zvýšenou obezřetnost.

stVážení občané,

ve čtvrtek 10. září 2015 předseda Poslanecké sněmovny Jan Hamáček slavnostně předal dekrety o udělení znaku a vlajky některým městům, městysům a obcím. Dekret o povýšení Jesenice z obce na město převzala starostka Radka Vladyková.

Slavnostní předání proběhlo na půdě Poslanecké sněmovny a její předseda, Jan Hamáček, nešetřil slovy chvály na přítomné starosty. Stejně tak před nimi vyzdvihl možnost vzájemné diskuze a zpětné vazby. „Vy jste ti, kteří musíte pracovat s tím, co my vytvoříme," řekl, přičemž slíbil, že se bude věnovat dopadům zákonů na obce.

podebrady 4Vážení občané,

v úterý 8. září podnikli senioři výlet do lázní Poděbrad. Radní města Zdeňka Pašková pro ně zajistila kromě samotného výletu i lázeňské procedury. „Do Poděbrad jsme dorazili krátce po 9. hodině. Výletníci dostali poukázky na uhličitou koupel, kterou absolvovali v dopoledních hodinách," říká radní Pašková.

radka studio 6 Vážení občané,

dnes ráno byla starostka Radka Vladyková hostem ranního vysílání ČT 1 Studio 6. Hovořila o povýšení na statut města.

Záznam naleznete ZDE . Rozhovor se starostkou začíná od 37:57.

logoVážení občané,

v současné době pracuje město Jesenice na celkovém řešení protipovodňových opatření na řece Botič a také na problematice snížení hluku z Pražského okruhu. Z toho důvodu absolvovala starostka schůzku se zástupci Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Dílčím faktorem protipovodňové problematiky je právě splavená zemina, která stéká z polí právě do Botiče. K erozi zeminy a následnému odplavení dochází také pod mostem Pražského okruhu vedoucímu přes Botič.

materske centrum pohadkaVážení občané,

v minulém týdnu proběhlo jednání vedení obce se zakladatelkami mateřského centra Pohádka týkající se jeho dalšího působení ve městě. Z jednání vyplynulo, že od začátku nového roku (1. 1. 2016) dojde k přestěhování Mateřského centra Pohádka Jesenice u Prahy, o. s., do prostor volnočasového centra Hazard HOBBIES (dále zkráceně Hobík), který leží nedaleko školy.

logoV pondělí 31. srpna proběhla jedna z dalších schůzek starostky Radky Vladykové a radní Alexandry Kockové s hejtmanem Středočeského kraje. Její hlavní náplní byla zejména dopravní situace v Jesenici.

Již dlouhodobě prosazuje starostka společně s dalšími kolegy z vedení města projekt kruhových objezdů na Říčanské ulici, a to jednak u vjezdu do Osnice, konkrétně u hřbitova, a jednak na křižovatce mezi Dobřejovicemi a Herinkem. Oba by totiž výrazně přispěly ke zklidnění a zpomalení dopravy. Hejtman kraje, Miloš Petera, tento projekt významně podporuje. „Záměr vybudování kruhového objezdu u Dobřejovic byl již navržen k zařazení do seznamu projektů, které bude možné financovat z prostředků EU v programovacím období 2014-2020, neboť se nachází na prioritní silniční sítí schválené EU," říká Zuzana Urbancová, vedoucí oddělení pozemních komunikací z Odboru dopravy.

singapore-city-hall-4-1517325Vážení občané,

dovolujeme si vás pozvat na zasedání Zastupitelstva města Jesenice, které se bude konat ve čtvrtek dne 17. září 2015 od 18 hodin ve společenském centru Městského úřadu Jesenice .

logoVážení občané,

přinášíme Vám novinky z našeho města. 

• Neustále probíhá rekonstrukce silnic
• V plném proudu je i obnova jesenické zvoničky
• Rekonstrukci parku na Babě přejala sama starostka obce, která se sešla s projektantem a společně probrali problematiku splavování zeminy ze svahu a další terénní úpravy. Shodli se i na nutnosti doplnit průzkumy
• Starostka absolvovala schůzku se zástupci Ředitelství silnic a dálnic ohledně splavování zeminy do Botiče

electrical-pylon-1529398

Vážení občané,

ve středu 9. 9. dojde k přerušení dodávky elektřiny, a to od 8.00 do 14.00 v Horních Jirčanech v ulicích: Azalková, Borůvková, Brusinková, Budějovická 533, Fialková, Jahodová, Jalovcová, Malinová, Mechová, Na Ladech, Trnková, U lesa, Vřesová. Podrobnou mapu naleznete po rozkliknutí článku. 

5

Vážení občané,

na konci srpna byl zahájen výkup padaných jablek. Probíhá v Dobřejovicích ve sběrném dvoře směrem na Herink. Více pro rozkliknutí článku.

prvekVážení občané, 

v relativně krátké době po otevření dětského hřiště ve Zdiměřicích (křižovatka Labutí x Sokolí), zde došlo k poničení hracích prvků takovým způsobem, že musely být demontovány. Dnes, 4. 9., nechal městský úřad vše napravit a proběhla tak montáž chybějících nových  herních prvků. Přejeme dětem, aby si hřiště v následujícíh příjemných podzimních dnech užily a rodičům dáváme na vědomí, že o své ratolesti již nemusí mít strach. 

danger-1166553-1600x1200

Vážení občané,

upozorňujeme, že dne 8.9.2015, v úterý, bude Městská knihovna zavřena. Děkujeme za pochopení. 

rsz škola10Vážení občané,

dnes, 1. 9., proběhlo v jesenické základní škole zahájení školního roku. Za celý městský úřad nám dovolte popřát dětem nejen hodné učitelky a spoustu nových kamarádů, ale také chuť se učit nové věci. Rodičům pak pevné nervy a též radost z potomků.

počasí 2

Vážení občané,

ČHMÚ vydal upozornění na velmi silné bouřky, které mají naší lokalitou procházet od dnešní 15.00 do zítřejší 2.00 ráno. 

Fotografie1657

Vážení občané,

ve dnech 30 - 31. srpna byli v městské části Praha 4 - Komořany nalezeni dva psy (fenky, pravděpodobně "matka" s "dcerou", kříženky labradora, světlé barvy). Nálezce je občan Jesenice a o zmiňované psy se postará do doby nalezení majitele, poté psy sám rád předá. Pokud o majiteli něco víte, či jste sami majitelem, volejte prosím Veroniku Žákovou na telefonu 773 557 177. Větší fotografii naleznete po rozkliknutí článku.

symbol10Vážení občané,


Český hydrometeorologický ústav vydal výstrahu platnou do zítřejší 20.00 na velmi vysoké teploty. Stejně tak je vyhlášena smogová situace z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu.

11921887 3250818901619878 6814045781641009255 n

Vážení občané,

ze soboty na neděli 23. srpna se ve Zdiměřicích v ulici Labutí (Skřivanová, Malebná) ztratilo kotě. Kocourek, asi čtyřměsíční, své okolí nezná. Je nebojácný a vyděšný. Má jméno Dan, ale na něj zatím moc neraguje. Pokud byste ho zahlédli, prosím volejte na 790 393 103. Detailní foto naleznete po rozkliknutí článku. 

materske centrum pohadkaVážení občané,

přinášíme Vám program na září mateřského centra Pohádka.

1239803 52913220

Vážení,

obecní úřad Jesenice Vás srdečně zve na akci Loučení s prázdninami, která proběhne v sobotu 5. září od 15.00 na louce mezi Mladíkovem a Zdiměřicemi.

Čeká na Vás zábavné odpoledne pro děti i dospělé, soutěžě, zábavné atrakce a opekání buřtů. K zpříjemnění atmosféry Vám zahraje country kapela Pašáci. V případě nepříznivého počasí se akce ruší. Na akci zároveň proběhne předváděcí akce zahradní techniky a grilů firmy AWP, s. r. o.

logoVážení občané,

město se rozhodlo pro obnovu parku Na Babě. Současný stav totiž neodpovídá potřebám obyvatel města.


„Celá plocha musí být plošně upravena a chemicky odplevelena, neb je zde suchý travní porost a terénní nerovnosti po odtěžení pařezů," říká Simona Šmelhausová, radní města Jesenice a předsedkyně Komise pro životní prostředí. 

party-balloons-1532440Vážení občané,

již brzy nastane měsíc září a v něm se opravdu nudit nebudete. Akce najdete po rozkliknutí celého článku.

old-work-key-1560869Vážení občané,

město Jesenice hledá uchazeče pro obsazení pozic "Provozní technik" a "Technik Odboru správy majetku, investic a životního prostředí". Více informací naleznete pro kliknutí ZDE

water-1329540

Vážení občané,

upozorňujeme, že z důvodu prací na vodovodním řadu 1. SčV, bude přerušena dodávka pitné vody, a to 19. srpna od 9. do 13. hodin. Odstávka se týká Jesenice, části Osnice – ulice Magnoliová, Hledíková, Kalinová, Muškátová, Hlavní, Školní, Masná, Komerční, Na Babě, Na Návsi a Dolní. Náhradní zásobení cisternami nebude zajištěno.

bus-in-the-rain-1477541

Vážení občané,

dochází k posunu školního spoje 442 od 30. srpna. Viz níže můžete vidět onen podrobný posun . V souvislosti s úpravami linek 326 a 327 od 1.8. je nutné posunout tento školní spoj, který zajišťuje vůz z linky 327 v pauze mezi spoji této linky.

 

 

heavy-rain-1369301-639x852ČHMÚ vydal upozornění na velmi vydatný déšť (NÍZKÝ STUPEŇ NEBEZPEČÍ) pro Prahu a Středočeský kraj, a to v období do středy 19. srpna 6.00.

V mělké brázdě nízkého tlaku vzduchu se nad střední Evropou udržuje zvlněné frontální rozhraní, které v noci na středu 19.8. začne slábnout. S ním spojené srážkové pásmo bude setrvávat nad naším územím téměř bez pohybu nebo bude vykazovat jen slabý postup k severovýchodu.

water-1329581

Vážení občané,

vzhledem ke stávajícímu suchému období  a na základě dlouhodobě nepříznivého vývoje hydrologické situace na vodních tocích, z důvodu nedostatku vody, se zakazuje odběr povrchových vod z vodních toků pro účely zalévání hřišť a trávníků, napouštění nádrží a bazénů, mytí aut atd.  Voda ze studní by měla být využívána zejména pro pitné účely a osobní hygienu. 

under-smog-1235497-1920x1440

Vážení občané,

pro území Středočeského kraje byla vyhlášena SMOGOVÁ SITUACE z důvodu vysokých koncentrací troposférického ozonu.

Osobám s chronickými dýchacími potížemi, starším lidem a malým dětem se doporučuje zdržet se při pobytu pod širým nebem v odpoledních hodinách zvýšené fyzické zátěže, spojené se zvýšenou frekvencí dýchání. U dospělých osob bez zdravotních potíží nejsou nutná žádná omezení.

careful-1309092

Vážení občané,

v pátek 7. srpna změnil Český hydrometeorologický ústav svou výstrahu v Praze a Středočeském kraji na EXTRÉMNÍ STUPEŇ NEBEZPEČÍ (extrémně vysoké teploty) trvající do soboty 8. 8. do 20.00. 
V pátek 7. a v sobotu 8. srpna vystoupí maximální teplota vzduchu na extrémní hodnoty, místy nad 37 °C v Praze a Středočeském kraji. V neděli, i v dalších dnech příštího týdne, se budou vyskytovat na našem území i nadále velmi vysoké a vysoké teploty vzduchu. V sobotu se mohou v Čechách, zejména na západě, vyskytnout i silnější bouřky.

3 poyvsila na mesto

V pátek 17. července 2015 povýšila Jesenice oficiálně z obce na město. Žádné zásadní změny ji ale nečekají.

Jesenice o status města požádala v únoru 2014, ale až v květnu tohoto roku návrh schválila vláda. Čekalo se pouze na vyjádření předsedy Poslanecké sněmovny, pana Jana Hamáčka, který v polovině července svým podpisem vše stvrdil.

„Jsme rádi, že se konečně můžeme pyšnit statusem města. Jedná se totiž o jakousi otázku prestiže. Z toho důvodu se nyní snažíme i o lepší informovanost občanů. Probudili jsme k životu již městský web a propojili ho se sociální sítí – Facebookem. Okamžitě se nám zvedla návštěvnost jak webu, tak právě zmiňované FB stránky, která má již přes 520 fanoušků," říká starostka města Radka Vladyková.

bulider-1197049-639x945Vážení občané,

velmi se omlouváme za zvýšený hluk v neděli 2. srpna 2015, způsobený stavebními pracemi na budově Městského úřadu. Jednání stavební firmy, z důvodu podezření z porušení vyhlášky č. 2/2015, předala Městská policie k projednání příslušnému správnímu orgánu.

DSC 0992Vážení občané,

město Jesenice vás zve na již 7. ročník závodu na kolech pro děti i dospělé s názvem Transbrody. Akce se koná v neděli 13. 9. 2015 ve Zvoli u Prahy. Všechny potřebné informace najdete na stránkách závodu www.transbrody.cz, kde je i odkaz na facebook závodu. Dospělým závodníkům doporučujeme využít zvýhodněnou registraci dopředu přes webové stránky.

atm-1-1238678

Vážení občané,

z důvodu zateplování budovy Městského úřadu Jesenice bude bankomat Komerční banky, umístěný právě u vstupu do objektu, mimo provoz, a to v období od 17.8.2015 do 24.8.2015.

Děkujeme za pochopení.

uklid 2

Vážení obyvatelé,

v současné době probíhá úklid komunikací v Jesenici a okolních obcích.

firefighter-1239323-1279x852Na základě doporučení Hasičského záchranného sboru Středočeského kraje a s přihlédnutím k předpovědím Českého hydrometeorologického ústavu vyhlásil ve středu 22. července hejtman Miloš Petera (ČSSD) na území Středočeského kraje až do odvolání období déletrvajícího sucha. Toto opatření se týká i plošného zákazu rozdělávání ohňů na území regionu.

image1

V nedávné době proběhlo odklizení velkého množství materiálu nahromaděného na kraji silnice u autobusové zastávky Osnice – hřbitov. O úklid nepořádku, který zde ležel několik let a nyní překážel při údržbě zeleně v okolí autobusové zastávky, se osobně postaral místostarosta obce Radek Zápotocký.

urbane-bus-1524036-1280x960 4

Vážení cestující,

v souvislosti s otevřením nového vědeckovýzkumného centra BIOCEV a řešením obsluhy průmyslového areálu v obci Vestec dochází od 1. srpna 2015 k celkové úpravě linky PID 326, která nově zajistí dopravní obsluhu této lokality.

Linka 326 je na území obce Vestec vedena novou variantou trasy přímo k centru BIOCEV, kde vzniká nová zastávka „Vestec,BIOCEV". K posílení provozu linky dochází celodenně a celotýdenně jednak zkrácením intervalů a také změnou typu vozidel. Nově zřízená zastávka „Vestec,Obchodní centrum" umožní přestup s linkami jedoucími od Budějovické/IKEMu a Kamenice/ Jílového. Na území Prahy dochází k prodloužení linky 326 vybranými spoji do konečné zastávky Koleje Jižní Město z důvodu snazší dostupnosti oblasti OC Chodov (zastávka „Petýrkova") a také školních zařízení Campanus (zastávka „U Kunratického lesa"), kam dojíždějí děti z Vestce a Šeberova.

architecture-ii-1542389-1920x1440

Jesenici ve středu 15. července navštívila v rámci mezinárodního kongresu AESOP (the Association of European Schools of Planning) skupina architektů urbanistů – odborníků z celého světa.

Ve spolupráci s Fakultou architektury ČVUT, která je pořadatelem kongresu, byl pro část účastníků kongresu připraven, v rámci tzv. "Mobile Workshop", program, který spočíval v komentované prohlídce části Jesenice za účasti jednoho ze starousedlíků obce a místostarostky Ivy Řehulkové. Všem zúčastněným byly podány informace o historii Jesenice a o důležitých událostech, které ovlivňovaly rozvoj obce. V rámci prohlídky bylo zodpovězeno i bezpočet dotazů týkajících se realizované výstavby v Jesenici.

 

Fotografie1582

Ve středu, 15. července byla dokončena montáž přístřešku na autobusové zastávce v centru Jesenice. Jedná se o subtilní konstrukci z bezpečnostního skla a hliníku. Realizace byla provedena formou zavěšené skleněné markýzy kotvené šikmými táhly do nosné zdi objektu č. p. 4, tj. zdravotního střediska. 

Tato konstrukce byla vybrána z toho důvodu, že v chodníku v místě zastávky vedou sítě technické infrastruktury a bylo by tedy značně složité do země kotvit klasický typ přístřešku. Samotné řešení přístřešku již totiž značně zkomplikoval fakt, že před zateplením tohoto objektu, které proběhlo v loňském roce, nebyla realizována příprava pro zavěšení konstrukce stříšky.

Vše se ale podařilo vyřešit, a proto nyní cestující čekající na zastávce na autobus mají možnost skrýt se před nepřízní počasí. 

bus

Vážení cestující,

dovolujeme si Vás informovat, že v souvislosti s úplnou uzavírkou ulice Rooseveltova v Říčanech z důvodu rekonstrukce kanalizace a komunikací dochází k dočasné změně trasy, zastávek a spojů na linkách 303, 385, 428, 469 od zahájení provozu dne 15. července (středa) do odvolání (předpoklad polovina září).

10891746 649714468470895 2009962501157209193 n

Denní směna strážníků 4. července. začala kontrolou dodržování pravidel provozu na pozemních komunikacích, zejména v ulici Budějovická, okolo nákupních center, kde strážníci odhalili několik dopravních přestupků, které s řidiči vyřešili na místě. „Jelikož jsme měli na víkend také pronajatý radar, provedli jsme na několika určených místech měření rychlosti vozidel, přičemž bylo odhaleno několik přestupků, které strážníci s řidiči opět vyřešili přímo na místě," říká vedoucí Obecní policie Jiří Hykl.

Krom přijetí a následného řešení dalších oznámení na ztrátu psa, rušení hlukem v ul. Plavecká, kde stavební dělníci pracovali s elektrickou rozbrušovačkou či v ulici V Lázních, kde mladíci jezdili po 22.00 hodině na skateboardech, provedla hlídka kontroly vybraných lokalit zaměřené na prevenci páchání majetkové trestné činnosti (parkoviště, domy o jejichž majitelích víme, že jsou na dovolené a dalších zájmových objektů).

logo

Na červnovém zasedání zastupitelstva byla schválena kupní smlouva na pozemek ve Zdiměřicích, který je vhodný pro stavbu základní školy.

„Obec Jesenice jako největší z obcí, které tvoří tzv. „prstenec okolo Prahy“ zaznamenala v období do roku 2012 výrazný nárůst obyvatel i dětí. Poté sice přišel stop stav, ale v tuto chvíli dochází opět k mírnému nárůstu a počítáme, že by tomu mohlo tak být i v budoucnu. Nová základní škola je tedy potřeba. Nárůst počtu žáků nastupujících do první třídy bude mít pochopitelně za následek nárůst celkového počtu žáků základní školy. Počet potenciálních žáků dále poroste, na začátku dvacátých let bude téměř dvojnásobný v porovnání se školním rokem 2012/13,“ říká starostka obce Radka Vladyková, která se odvolává na „Prognózu vývoje počtu obyvatel a demografické struktury obce Jesenice do roku 2030“ zpracované VŠE Praha, fakultou informatiky a statistiky v červnu 2013.

rsz zidle

Vážení občané,

ve velké hale stavebního úřadu proběhlo ve čtvrtek 25. června 2015 první veřejné fórum občanů Jesenice, jehož cílem bylo zjistit nejpalčivější problémy, které místní obyvatele trápí.

Jednotlivé návrhy pro jednotlivé části obce byly vypisovány na připravené stojany, přičemž deset nejvíce obodovaných z každé části bude přes prázdniny umístěno v hale u podatelny Obecního úřadu. Sami se dále můžete zapojit, a to tak, že zde můžete přidat bod (ve formě barevné linky) k návrhu, který upřednostňujete.

deti

Vážení  rodiče,

pro děti z mateřské školy Jesenice (budova V Úvoze a Osnice) probíhá prázdninový provoz v budově v Osnici. Běží obdobně, jako tomu bylo v klasickém školním roce, tedy od 6.30 do 17.00 hodin. Jídlo je dováženo ze školní kuchyně Základní školy Jesenice. K prázdninovému provozu bylo přihlášeno 38 dětí, které jsou rozdělený do dvou tří.

1338134 67027045

Žádáme občany, aby dodržovali Obecně závaznou vyhlášku o ochraně nočního klidu (od 22.00 hodiny večerní do 06.00 hodiny ranní následujícího dne) a regulaci hlučných činností.

Každý je povinen zdržet se veškerých prací spojených s užíváním zařízení a přístrojů způsobujících hluk, např. sekaček na trávu, cirkulárek, motorových pil, křovinořezů apod. v následující době:

IMG 3604Vážení občané,

na základě nálezu odřezaných kusů větví v papírové tašce a v pytli mimo vyhrazená místa pro sběr biodpadu vás tímto žádáme, abyste bioodpad umisťovali do biopopelnic hnědé barvy, na kompost či ho vyvezli do sběrného dvora.

 

 

lbVážení občané,

obec Jesenice společně se sociální komisí pořádá výlet pro seniory do Lázní Poděbrady v úterý 8. září 2015. Odjezd autobusu je naplánován od budovy obecního úřadu v 8 hodin. Účastníky čeká prohlídka lázní, uhličitá koupel a společný oběd. Cena zájezdu je 100 Kč. V ceně je zahrnuta doprava, uhličitá koupel a oběd. Zájezd můžete uhradit na pokladně obecního úřadu Jesenice (v přízemí).

cp-160x120Vážení občané,
na základě jednání hlavy obce s Českou poštou, a. s. se podařilo prodloužit otevírací dobu pobočky pošty v Jesenici . Od soboty 1. srpna bude tedy každý den, od pondělí do pátku, na poště otevřeno od 8.00 do 18.00. Nově pak v sobotu jsou otevírací hodiny prodlouženy o hodinu, konkrétně tedy od 8.00 do 11.00. V neděli zůstává pobočka uzavřena.

Doufáme, že Vám prodloužení otevírací doby pomůže ke spokojenému vyřízení Vašich požadavků.

autobus dlouhyVážení cestující,
dovolujeme si Vás upozornit, že z důvodu výstavby vodovodu v Radějovicích, Oleškách dochází ke změně trasy a zastávek na lince PID: 335 od zahájení provozu dne 27.04.2015 (pondělí) a prodlužuje se do odvolání (předpoklad 31.07.2015).

razitko rukaNa základě novely zákona o podmínkách provozu vozidel na pozemních komunikacích musí majitelé vozidel, která jsou ve statutu tzv. polopřevodu, příp. mají v rámci schválení dovozu vydány čistopisy tech. průkazů, provést registraci do 30. 6. 2015. Dojde-li ke zmeškání této lhůty, vozidla administrativně zaniknou, nebude možné je užít v provozu na pozemních komunikacích, ani je nebude možné zpět zaregistrovat.

barevne ruceOd září 2015 budou otevřeny 2 přípravné třídy pro naše předškoláky v budově základní školy. Třídy jsou určeny pro min 10 a max 15 dětí, zatím máme 19 zájemců. Rodiče, kteří byste ještě měli zájem umístit do nich své dítě, kontaktujte, prosím, ředitele základní školy, pana Buchala. Je nutno předložit doporučení z pedagogicko-psychologické poradny.

Můžete se obracet i na radní obce, paní Kockovou.

pozvanka-na-oslavu-slunovratuLetokruh Jesenice, Český svaz ochránců přírody srdečně zve rodiče s dětmi 27. 6. 2015 od 15:30 na louku za Mechovou ulicí v Horních Jirčanech na Svatojánskou slavnost. Prohlédněte si pozvánku v detailu článku.

a5-forum-jesenice-final-korektura

hriste-uvodV neděli, 7. 6. 2015, dopoledne se pro veřejnost otevřelo hřiště v Horních Jirčanech. Je to první vlaštovka pro občany v této lokalitě, dále bude následovat dokončení parkových úprav v jeho okolí, které bohužel nebyly součástí projektu.

míč-2   V neděli 7.6.2015 bylo otevřeno hřiště v Horních Jirčanech. V současné době je ve zkušebním provozu. Provozní doba hřiště je od 9:00 do 18:00. Během zkušebního provozu bude hřiště monitorováno Krajskou hygienickou stanice. Následně se KHS vyjádří k provozní době a dalším skutečnostem. Plné znění provozního řádu najdete zde.

Strana 1 z 2

Začátek
Předchozí
1

KV LETAK A5 kandidat Vladykova e1

 

Starostka obce
Bc. Radka Vladyková

 

Připravované akce

Tradiční vánoční trh

Zveme vás na tradiční vánoční trhy v úterý 1. prosince před budovou jesenické školy od 16 do 18 hodin. 

trh2015

 

Posledních 8 míst do Drážďan

Upozorňujeme, že na avizovaný vánoční zájezd do Drážďan zbývá pouhých 8 míst! Zájezd se koná ve středu 2. prosince, s odjezdem v 8.00 od MÚ Jesenice. Cena 300 Kč. Přihlásit se můžete v podatelně MÚ.

dresden

Předpověď počasí

Předpověď počasí

Diskusní fórum

Naše média


kuryr1

jesenice-tv-logo-final2

Geoportál obce Jesenice

Jesenice na facebooku

fb

Přihlášení

Youtube channel

Kontakt

Obecní úřad Jesenice
Budějovická 303
252 42 Jesenice
tel: 241 021 710
fax: 241 021 712
ou@oujesenice.cz

hodiny pro veřejnost:
Po - 08:00-12:00, 13:00-17:30
St - 08:00-12:00, 13:00-17:30